Copywriting to zawód, który w ostatnich latach jest coraz bardziej poszukiwany, ale i przy tym stanowi on coraz większą część zainteresowanych osób. Pisanie treści różnego gatunku w domu i na nich zarabianie to coś, o czym marzył prawie każdy z nas. Copywriter jednakże ma, wiele osobowości a każda osoba specjalizuje, się w czymś innym. Copywriter SEO to osoba, która zajmuje się pisaniem treści dla robotów najczęściej z nieodmienionymi słowami kluczowymi, niską zawartością merytoryczną, ponieważ taka treść SEO nie jest skierowana dla osób tylko dla robotów, dla których ważne są słowa kluczowe i ich forma.

Copywriter to zawód szeroko rozbudowany a każda osoba zajmująca się tego typu zarabianiem i pracą wie o tym, że copywriter SEO jest najmniej opłacaną stawką za treść. Treści SEO najczęściej oscylują w kwocie od 1 złotówki do 10 złotych za treść, ale również jej szybkość pisania jest, o wiele szybsza co więc za tym idzie? Jeżeli ma się pełno klientów na treści SEO to szybko można na tym zarobić.

Copywriiter SEO, o czym jeszcze warto wiedzieć? Polega on na pisaniu treści często z nieodmienioną formą słów kluczowych, niską merytoryczną, niskimi zarobkami, ale i małym nakładem pracy, ale taki copywriter musi mieć bogatą wiedzę na różny temat dodatkowo, jeżeli jesteś ambitny i dużo czytasz i nie musisz patrzeć na klawiaturę, podczas pisania swoich treści to ten rodzaj treści SEO jest dla Ciebie. Copywriting nie jest prostym zawodem, ale opłacalnym. Jednakże wiele osób poleca, zaczynając, od tego rodzaju treści. Copywriter SEO to najprostsza z możliwych dróg na samym początku, ale mało zarabiająca a taki copywriter piszący treści SEO może liczyć na wynagrodzenie od 500 do 3.500 złotych na miesiąc!