Istnieją różne sposoby ustalenia, czy masz nieświeży oddech.  Oto kilka sposobów, w jakie możesz to zrobić:

 • Jest to najłatwiejszy sposób, aby dowiedzieć się, czy masz nieświeży oddech.  Oddychaj grzbietami dłoni.  Automatycznie poczujesz zapach wydobywający się z ust.  To może określić, jak naprawdę pachnie Twój oddech.

 • Czy wiesz, że ślina ma zapach?  Cóż, jeśli nie, to teraz.  Masz nadzieję, że podczas przeprowadzania tego testu Twój oddech nie będzie miał nieprzyjemnego zapachu.  Aby to zrobić, delikatnie polizasz nadgarstek lub grzbiet dłoni.

 Daj mu kilka sekund, a następnie powąchaj.  Jeśli nic nie czujesz, powinieneś być w porządku.  Jeśli tak, skontaktuj się z dentystą i uzyskaj pomoc.

 • Do sprawdzenia oddechu możesz użyć łyżki lub skrobaczki do języka.  Zeskrob język z przodu iz tyłu.  Zrób każdy obszar pojedynczo.  Powąchaj dany obszar łyżką lub skrobaczką i zobacz, jak pachnie.  Jeśli jest to nieprzyjemny zapach, możesz mieć chroniczny nieświeży oddech (halitosis).

 • Sprawdź, czy nie masz czarnych plam na zębach.  Jeśli to zrobisz, może to oznaczać, że możesz mieć nieświeży oddech.  Możesz mieć problemy z zębami i dziąsłami, które mogą również prowadzić do nieświeżego oddechu z powodu uformowanych bakterii.

 Skonsultuj się ze swoim dentystą, aby zapewnić leczenie obszarów dotkniętych chorobą, aby zapobiec potencjalnemu atakowi nieświeżego oddechu.

 Halitoza występuje, gdy masz chroniczny nieświeży oddech.  Teraz jest gorzej, gdy jest chroniczny.  Niezależnie od tego, czy zdarza się to kilka razy, czy jest to ciągły problem, ludzie powinni znaleźć sposoby na pozbycie się go.  Jeśli chodzi o przyczynę nieświeżego oddechu, istnieją różne powody, dla których to się dzieje.