brama

Planujesz zakup bramy garażowej, ale nie wiesz, jakie rozwiązanie wybrać? A może zastanawiasz się, czy warto wybrać bramę garażową rolowaną? Podpowiedzi znajdziesz w dzisiejszym artykule. 

  1. Czym wyróżnia się garażowa brama rolowana?
  2. Jakie zalety mają bramy garażowe rolowane?

Czym wyróżnia się garażowa brama rolowana? Jakie ma zalety i kiedy warto ją wybrać? Na pytania odpowiadamy w poniższym artykule. Już teraz zapraszamy do szybkiego zapoznania się z jego treścią!

Czym wyróżnia się garażowa brama rolowana?

Czym właściwie wyróżniają się bramy garażowe rolowane?  Gdy brama garażowa rolowana jest otwarta, mieści się w odpowiedniej skrzynce nawojowej, którą montuje się do sufitu. Gdy chcemy zamknąć bramę, wystarczy kliknąć odpowiedni przycisk pilota, a całość rozwinie się i tym samym szczelnie zamknie całe wejście do Twojego garażu. 

Z reguły taką bramę garażową rolowaną produkuje się z aluminium różnego gatunku, a następnie pokrywa odpowiednim lakierem ochronnym. Dzięki temu producenci są w stanie zagwarantować swoim klientom bramy garażowe rolowane, które wyróżniają się odpowiednio wysoką wytrzymałością. 

Koszt bramy rolowanej może różnić się, w zależności od tego, na jaką firmę się zdecydujesz. Dlatego warto sprawdzić ewentualne cenniki, które są dostępne bezpośrednio na stronie producenta lub firmy zajmującej się produkcją i montażem. Koszt bramy rolowanej dostępnej w ofercie popularnej firmy o rozmiarze 320×320 z silnikiem radiowym oraz systemem NHK odpowiadającym za otwieranie awaryjne wynosi 3040 zł. A zatem nie jest to zbyt wygórowana cena jak za kompleksową bramę, która nie tylko gwarantuje odpowiednie bezpieczeństwo, ale i komfortowe użytkowanie, a dodatkowo będzie służyć domownikom latami. 

Jakie zalety mają bramy garażowe rolowane?

Bramy rolowane mają wiele zalet, a do najważniejszych zalicza się ich funkcjonalność oraz estetykę. Z reguły brama garażowa rolowana ma automatyczny system, dzięki któremu możesz całością sterować w sposób zdalny. Dodatkowo takie bramy są lekkie, co także ułatwia wspomniany proces sterowania. 

Kolejną zaletą jest to, że świetnie sprawdzi się tam, gdzie mamy do czynienia z małą wolną przestrzenią – szczególnie z boku i pod sufitem. Dzięki temu, że garażowa brama rolowana nie wymaga montażu prowadnic, możesz zaoszczędzić sporo miejsca. Nie musisz zatem zostawiać żadnej wolnej przestrzeni w środku ani przed wjazdem. Taka brama garażowa rolowana potrzebuje tylko miejsca na wał, który służy do zwijania profili. 

Wielu użytkowników jako zaletę uważa również montaż. W tym przypadku możliwa jest instalacja bramu zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz garażu. Ponadto, jak wspominaliśmy, bramy garażowe produkuje się głównie z aluminium. A jak wiadomo, jest to materiał, który wyróżnia się świetną odpornością na korozję. 

Lista zalet jest dłuższa i obejmuje także optymalną izolację termiczną. Profile wypełnia się pianką poliuretanową bezfreonową, która gwarantuje doskonałą izolację. Ponadto bramy rolowane nierzadko mają dodatkowe zabezpieczenia, do których zalicza się między innymi blokadę niepozwalającą na podważanie bramy, gdy jest zamknięta. 

Warto pamiętać, że bramy rolowane – zresztą jak wszystkie produkty – mają również swoje wady. Do minusów użytkownicy zaliczają głównie wysoką cenę. Aktualnie takie bramy garażowe rolowane są najdroższe ze wszystkich bram dostępnych na rynku. Jednakże z reguły są wygodniejsze i wytrzymalsze, a zatem inwestycja bardzo szybko się zwraca. Kolejną wadą jest to, że zainteresowany ma nieco mniejszy wybór, jeśli chodzi o kolor – w porównaniu na przykład do rozwiązań segmentowych. Są jednak pewne sytuacje, w których brama rolowana może być dla Ciebie jedynym wyjściem. A mianowicie chodzi o bardzo krótki podjazd lub jego brak. To właśnie wtedy brama garażowa rolowana będzie dla Ciebie najlepszym, komfortowym rozwiązaniem. Rolowane bramy garażowe od sprawdzonego dostawcy to rozwiązanie na lata, szczególnie że brama rolowana posiada pancerz, który ją zabezpiecza. Jeżeli natomiast chodzi o to, czy lepiej wybrać montaż bramy po stronie wewnętrznej, czy zewnętrznej, to dzięki temu, że skrzynka bramy rolowanej montowana jest w nadprożu, można wybrać dowolny wariant.